Ottó bácsi plandavky Kele halred gold 9g
Kód: 6680Podrobný popis
Ottó bácsi plandavky sú obľúbené, ručne maďarské výrobky, ktoré majú svoje miesto vo všetkých putách! Ich zdatnosť je skutočnými ručne vyrobenými majstrovskými dielami, pri výrobe tých kvalitných plandaviek boli použité najkvalitnejšie materiály ako napríklad meď, hliník, nerez. Tie plandavky sú použité na prívlač na ultraľahký prívlač. Ak pôjdeme na rybolov najmä na šťuky, na zubáč, na sumec, na boleň, na ostriež nemôžme zabudnúť zobrať so sebou tie kvalitné - obľúbené plandavky. Lutra a Kelen, okrem dvoch základných modelov, sú k dispozícii aj skutočné novinky. Master Tass je prehodnotením starého osvedčeného pozláteného tvaru a Unka je ultraľahká plandavka vyvinutá špeciálne pre vody bohaté na vegetáciu.
Plandavky Kele má klasický tvar, trošku vylepšené avšak rozdiel si však všimnú najmä ryby a rybári, ktorí sa pre túto plandavku rozhodnú. Vo veľmi pomaly prúdiacej vode radšej používame ľahšiu verziu tejto plandavky avšak ťažšia verzia však obstojí aj v rýchlejších vodách.
Lutra slúži v plytších vodách a to maximálne do 2-2,5 metrovej hĺbky. Kvôli jej väčšej ploche a menšej váhe sa ponára vo vode hore-dole, až sa priam sa jej pohyb podobá pohybu listu ktorí padá zo stromu. Pánovi Ottovi sa počas testov podarilo vďaka nej uloviť mnoho šťúk len v dôsledku toho, že nechali plandavku po vhode svojvoľne sa kmitať smerom nadol, pri čom počas týchto testov sa im po celej lovnej hĺbke (0,5-2m) prejavovali známky útokov štúk. Počas našich testov sa veľmi osvedčila technika pritiahnutia -zastavenia- a voľné prepadávanie plandavky ako aj klasická technika ktorú aplikujú mnohí rybára – samostatné plynulé vláčenie bez prestávok. Keď ľahkú lutru vláčime v pomale tečúcej vode odporúčame pri pomalom vláčení trošku mikať s udicou vďaka čomu vieme dosiahnuť, že naša plandavka sa kmitá na jednom mieste čím je väčšia pravdepodobnosť, že vyprovokuje rybu k útoku. V silnejšie tečúcich vodách sa počas testov osvedčila technika pritiahnutia-zastavenia a nechania plandavky nech sa plaví dole prúdom. Spomínaná technika sa oplatí aj v pomalšie prúdiacich vodách, keď je spestrená slabším ťukaním. Keď plandavka prepadá smerom na dno , vtedy šťuka reaguje agresívne a vrhá sa po nástrahe v tu chvíľku čo nástraha klesá po potiahnutí a následnom klesaní na dno. Vtedy bývajú najčastejšie útoky jak šťúk tak akéhokoľvek dravca v našich vodách
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.